Мафини од карфиол и пилешки гради/Muffins od karfiola i piletine

Животните, поточно здравствените прилики ме натераа да почнам малку повеќе да експериментирам во кујна, создавајќи јадења со мала количина на јаглени хидрати. Еден од тие експерименти се и овие мафини од карфиол и пилешки гради. Нивната подготовка е мошне брза и едноставна, а истите претставуваат вистинско мало гастро доживување. 🙂 Потребно: 400 гр замрзнат карфиол…… Продолжи со читање Мафини од карфиол и пилешки гради/Muffins od karfiola i piletine